Właśnie w Ammerschwihr, w sercu Szlaku Wina Alzackich, początek bierze historia rodzinnej posiadłości Henri Ehrhart. Nasza rodzina pracuje w winnicy od ośmiu pokoleń.

To miejsce, ten terroir, te przełęcze, te drogi wijące się od wioski do wioski, są naszymi korzeniami. To tutaj nasz ojciec, Henri Ehrhart, nauczył się pracy w winnicy od naszego dziadka, który z kolei uczył się wszystkiego od swojego ojca. I to tutaj Henri przekazuje nam swoją pasję do winorośli i wina.
Z sezonu na sezon winorośl ewoluuje i kontynuuje niezmienny cykl, niewzruszony. Od jasnozielonego lata do złotej jesieni, żyje i wyraża się terroir.
Z pokolenia na pokolenie, nasi rodzice i dziadkowie przekazują potomkom swoją miłość do ziemi, którą zamieszkują. To wyjątkowe miejsce, zachowane, ponadczasowe i bogate w swoją historię.
Pamięć o przodkach jest tu w każdym kamiennym murze okalającym mozaikę winnic, w każdym z kamieni zamków, które górują nad naszymi winnicami. Przejawia się ona każdego dnia, w dziele winnego krzewu, w sztuce stołu i w naszej sztuce życia. Jest ona naszym najcenniejszym zasobem, naszym dziedzictwem.
W tym terroir wpisujemy nasze kroki w ślad za naszymi rodzicach. Henri i Raymonde z chęcią dzielą się swoją wiedzą, dziedzictwem naszych przodków i pomagają  z zapisać kolejną stronę winiarskiej historii naszej rodziny.
Chcemy, aby nasze wina towarzyszyły szczególnym chwilom wszystkich miłośników alzackiego terroir na całym świecie.
Sophie te Cyrille Ehrhart

Henri Ehrhart Alzacja Francja

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl