Za etykietą "Domaine de Raissac" odkryjecie harmonijne i tętniące życiem winnice Langwedocji, składające się z mozaiki terroir'ów uprawianych już w czasach rzymskich. Wszystkie parcele są obsadzone odmianami winorośli odpowiednio dobranymi  do rodzajów gleby i mikroklimatu każdego z nich. Wielka różnorodność terroir’ów oferuje paletę najbardziej ekspresyjnych cuvées, tworzonych z pojedynczych szczepów lub pieczołowicie komponowanych mieszanek szczepów.

Obecnie Château de Raissac kierowane jest przez szósta generację winiarzy. Gustave Viennet, kieruje posiadłością już od dziesięciu lat. Narzucił swoją kreatywność, wykorzystując w pełni możliwości oferowane przez apelacje Vin de Pays d'Oc (IGP) i AOP Languedoc, w szczególności poprzez bardzo specyficzne winifikacje. Wina powstają w wyjątkowych piwnicach, wykopanych w wapiennych skałach w XVII wieku, dziś w pełni zmodernizowanych. Wina dojrzewają tu w idealnych warunkach o stałej temperaturze i wilgotności.

Pragnąc produkować coraz więcej naturalnych win, Gustave Viennet wprowadził do produkcji win, techniki, które szanują środowisko, które nie powodują nadmiernej eksploatacji gleby, a jednocześnie, przywracają jej porządane właściwości. W rezultacie powstają szlachetne wina, które najlepiej wyrażają zróżnicowane gleby i warunki panujące w winnicach okolic Béziers, dając zrównoważone i eleganckie wina, nagradzane za ich walory. Domaine Raissac to wina doceniane w wielu krajach, wina obok których wymagający koneserzy win nie przechodzą obojętnie. To wina doskonale współgrające ze śródziemnomorskimi smakami.

Chateau Raissac Langwedocja Francja

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl